TRWAŁE USZKODZENIE
BRODAWKI WŁOSA

SZAFIROWY SYSTEM
CHŁODZENIA TEC

6-KROTNIE WYŻSZA
TRWAŁOŚĆ

Chromatica® Platinum XL to pierwszy na świecie światłowodowy laser diodowy wysokiej mocy do depilacji.

Generator lasera umieszczony jest wewnątrz jednostki głównej, zamiast w rękojeści, dlatego energia lasera przenoszona jest przez włókno światłowodowe do miejsca przeznaczenia, co znacznie zwiększa efektywność energetyczną, ogranicza czynności konserwacyjne oraz zdecydowanie zwiększa trwałość urządzenia.

Lżejsza rękojeść ułatwia pracę osobie wykonującej zabieg, podczas gdy silne chłodzenie szafirowe zwiększa komfort pacjenta.

DEPILACJA ŚWIATŁOWODOWA
MEDYCZNY LASER DIODOWY 810 NM

RATA LEASINGU JUŻ OD
948,64 zł / miesiąc
MIESIĘCZNY PRZYCHÓD
50 400 zł / miesiąc

SPRAWDŹ CENĘ

Cena urządzenia dostępna wyłącznie dla profesjonalistów z branży kosmetycznejOświadczam, że jestem związana/y z medycyną kosmetyczną lub kosmetologią
Zapoznałem się z informacją o administratorze i przetwarzaniu danych osobowych

Chromatica Platinum XL to gwarancja trwałego uszkodzenia brodawki włosa już po pierwszym zabiegu.

  • Bardzo krótki czas trwania impulsku – od 7 ms,
  • Szafirowy system chłodzenia,
  • Wysoka gęstość energii – 120J,
  • Absorbcja dla hemoglobiny i melaniny.

810 nm – ZŁOTY STANDARD
USUWANIA OWŁOSIENIA

Synergizm działania: Jednoczesna absorbcja światła o długości 810 nm zarówno przez melaninę jak i hemoglobinę daje wysoką skuteczność trwałego uszkodzenia mieszka włosowego i tym samym trwałej depilacji.

NA CZYM POLEGA TECHNOLOGIA
LASERA FCD

Wielodiodowy laser FCD wykorzystuje grupę mikrosoczewek
w celu uzyskania pojedynczego strumienia i dostarczenia światłowodem spójnej wiązki bezpośrednio do miejsca przeznaczenia.

Ta innowacyjna konstrukcja gwarantuje idealną strukturę wiązki lasera, niski współczynnik uszkodzeń, wysoką trwałość oraz ograniczenie do minimum wszelkich czynności konserwacyjnych.

TECHNIKA
„GŁADKIEGO STRUMIENIA ”

W przeciwieństwie do tradycyjnego lasera diodowego Chromatica Platinum XL® charakteryzuje się wysoką płynnością zabiegu pozwalającą na bezpieczne i natychmiastowe zniszczenie mieszków włosowych.

Tryb „gładkiego strumienia” jest przeznaczony do stopniowego podnoszenia temperatury wewnątrz mieszków włosowych. Stosowana jest wysoka częstotliwość, ale niska gęstość energii. Skumulowana temperatura wzrwasta stopniowo w skórze właściwej, aby osiągnąć komfortową i bezpieczną depilację bez poparzeń.

STOPNIOWE DAWKOWANIE
ENERGII

W trybie „gładkiego strumienia” wykorzystywana jest wysoka częstotliwość, aby nagromadzić ciepło stopniowo w skórze właściwej, w celu skutecznego i trwałego uszkodzenia mieszków włosowych bez uszkodzenia okolicznych tkanek.

ULTRALEKKI UCHWYT,
WYSOKA EFEKTYWNOŚĆ ZABIEGU

Waga głowicy zabiegowej jest znacznie zmniejszona w porównaniu do standardowego lasera VLS. Przekłada się to na wysoki komfort i precyzję pracy osoby wykonującej zabieg.

Plamka o wymiarach 12×12 mm oraz częstotliwość do 10 Hz umożliwia szybkie i wydajne działanie na dużych obszarach.

SZAFIROWY WYSOKOWYDAJNY
SYSTEM CHŁODZENIA TEC

Chłodzenie kontaktowe TEC wykorzystujące kryształ szafiru umożliwia niezawodny i stały efekt chłodzenia powierzchni skóry z jednoczesnym maksymalnym komfortem i bezpieczeństwem.

Wysokowydajny system chłodzenia utrzymuje stałą temperaturę od 0 °C do 5 °C bez względu na czas prowadzenia zabiegu.

System chłodzenia w Chromatica Platinum XL pozwala na przeprowadzenie niezwykle komfortowych zabiegów za każdym razem.

IDEALNA STRUKTURA
WIĄZKI LASERA

Światłowodowy laser diodowy ze skoncentrowaną wiązką światła jest zaprojektowany tak, aby energia była rozprowadzana jednakowo przy małym kącie rozbieżności.

Zastosowanie mikrosoczewek i światłowodu pozwala na uzyskanie idealnej struktury wiązki lasera oraz komfortową i bardziej efektywną depilację.

PONADPRZECIĘTNA WYTRZYMAŁOŚĆ

Chromatica Platinum XL jest zasilana wysokim napięciem, ale niskim natężeniem prądu, co poprawia wydajność i redukuje nadmierne nagrzewanie.

Zwiększona 20-krotnie pojemność cieplna, 3-krotnie zmniejszony strumień ciepła oraz hermetyczny generator wypełniony azotem zapewniają bezkonkurencyjną niezawodność i efektywność.

Laser diodowy Chromatica Platinum XL może działać w trybie ciągłym oraz w wysokiej temperaturze (45 °C) i przy dużej wilgotności.

ŁATWOŚĆ UTRZYMANIA

Zastosowanie nowoczesnych 8 mm kanałów wyeliminowało całkowicie konieczność wymiany filtra i dejonizatora oraz możliwość wystąpienia niedrożności układu chłodzącego.

6-KROTNIE DŁUŻSZA ŻYWOTNOŚĆ LASERA

Przy zastosowaniu standardowych parametrów pracy żywotności głowicy wynosi aż do 60 milionów strzałów. Jest to nawet 6-krotnie więcej niż w standardowym laserze diodowym przy porównywalnej cenie wymiany generatora. Zapewnia to bezproblemową obsługę i najniższe koszty ekploatacyjne.

PRZYCZYNY USZKODZENIA STOSU
STANDARDOWYCH DIOD LASEROWYCH

Najczęstsze przyczyny uszkodzenia standardowego lasera (VLS):

  • Uszkodzenie termiczne
    niedobór wody / nadmierne natężenie prądu – 681 przypadków,
  • Uszkodzenie kanałów, powierzchni
    kondensacja / kurz / zablokowanie drożności kanału – 447 przypadków.

PORÓWNANIE STANDARDOWEGO LASERA DO CHROMATICA PLATINUM XL

PORÓWNANIE METOD DEPILACJI LASEROWEJ

SPECYFIKACJA TECHNICZNA